Koçluk Süreci Nasıl İşler?
 

Hepimizin hayatla ilgili istekleri, kişisel hedefleri vardır. Yaşantınızı en iyi şekilde yaşamak,kişisel potansiyelinizi maksimum düzeyde ortaya koymak isteyebilirsiniz.Bunu gerçekleştirmenin önündeki en büyük engelde gene maalesef bizizdir.Yetiştirilme tarzımız,çevresel faktörlerimiz,koşullanmalar,inançlar ve değerlerimiz. Düşünce ve duygularımız yaşamımızı yönetir ama bunları her zaman olumlu yönde değerlendiremeyebiliriz.

İşte koçluk bakış açısı ; kişinin bulunduğu durumda, ne istediğini belirlemesine yardımcı olarak( hedef belirleme), istediği durum arasındaki yolcuğu ( mesafe) kişinin potansiyeline odaklanarak ulaşmasını sağlayan teknik yöntemleri barındırır.

Kendi hayatınızın yöneticisi olup, hayallerinizi  gerçekleştirmek ister misiniz?

Bazen yönümüzü kaybettiğimiz, yaşamımızda ne istediğimizi bilemediğimiz zamanlarda olabilir.Yada hayatta neyin bizi daha mutlu,huzurlu ve keyif kılacağını bilemediğimiz zamanlar.

Hedefiniz belli olsun  yada olmasın, her iki halde  de yaşam koçunuz sizi aynı antrenör gibi şampiyonanıza hazırlar.Bunu gerçekleştirirken, sizin istekleriniz, öncelik sıranız ve sizin gerçeklerinizle yol alır.Yargıdan uzak sizi dinler  ve daha doyumlu ve dengeli bir hayat için neye ihtiyacınız olduğunuz tespit eder.

Hedef belirlendikten sonra adım adım hedefe giden yolculuk başlar.Siz kendi arabanızın şoför koltuğuna oturarak belirlediğiniz rotanızda, yanınızda koçunuzla güven içinde yolculuğunuza başlarsınız.Zaman zaman  yolunuzda engeller çıkabilir, zaman zaman yol kapanabilir,önemli değildir. Yaşam koçunuzla birlikte durumu tekrar değerlendirir,engelleri nasıl aşılacağını tespit eder ve hedefe tekrar odaklanabilirsiniz.

Koçluğun temel prensibi danışan istek ve arzularına odaklanarak, bunları gerçekleştirmenin yollarını beraberce keşfetmektir.Bu nedenle koçluk çalışmaları bireysel görüşmelerle ilerler.

Koçluk görüşmesi çalışma konumuza göre  2-3 ay ( 8-12 seans arası) sürebilir.Bu aradaki süreci belirleyen sizin davranışlarınızı kısıtlayan yada hedefinizi gerçekleştirmeyi önleyen sınırlayıcı düşünce yapıların keşfi ve yeni davranış modelinin sizi destekleyecek yapıda hayatınızda yerleşmesidir.

Çalışmaya yaşam çarkı uygulaması ile başlanır ve yaşamsal dengeniz, (sağlık,başarı,finans,kariyer,ilişkiler,huzur,arkadaşlık,mutluluk vb….)gözlemlenir.Hangi alanda çalışma yapmak isterseniz ,o alanla ilgili olmak istediğiniz hedef belirlenir. Ve her görüşmeyle bu hedefe adım adım ilerlenir.

Koç ve danışan birlikte çalışma kararını aldıktan sonra haftada bir gün, bir saat  düzenli olarak görüşmeye başlar.Danışan her haftanın getirdiği  haftalık programlarını uygularlar ve koçuyla beraber belirlenen  programa sadık kalır. Böylelikle devamlılığın getirdiği süreklilik,  yapabilmeyi, özgüveni ve tabi ki kalıcı başarıyı getirir.

EĞER;

  • Sizi hayatta hangi işin mutlu edeceğini bulmak,
  • Mesleki kariyerinizde yönetim ve iletişim becerilerinizi artırmak,
  • Nasıl bir ilişkide mutlu olacağınızı öğrenmek,
  • Sizi engelleyen korku ve endişelerinizi ortadan kaldırmak,
  • Yaşam amacınızı bularak kendinizi gerçekleştirmek istiyorsanız,
  •  Gelin sizinle güzel bir yolculuğa çıkalım..

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!