Koçluk Hizmeti Ne Sağlar?
Ülke ülke gezen bir gezginin yolu bir gün küçük bir kasabaya düşer. Kasaba mezarlığının önünden geçerken  bir şey dikkatini çeker.Mezar taşlarında kişilerin doğum ve ölüm tarihleri değil, kaç yıl yaşadığını yazmaktadır.Bir gariplik daha vardır,yaşam yılları azdır.Gezgin bu durumu merak eder ve oradaki yetkiliye,bu ülke insanlarının yaşam yıllarının neden bu kadar az olduğunu sorar.Mezarlık görevlisi şöyle bir yanıt verir: ‘’Bizim bir adetimiz vardır.Çocuk doğduğu zaman herkese bir ip verilir ve kişi her mutlu olduğunda bu ipe bir düğüm

atar.Öldüğünde bu ipteki düğümler sayılır ve mezar taşına yazılır.Bizim için yaşanan yıllar değil, mutlu olunan anlar önemlidir’’der.

Hepimizin hayatında her zaman bitmek bilmeyen istek ve arzuları vardır. İnsanlar da bu arzularını gerçekleştirmek için  çabalayıp  dururlar.

İnsanlara hayatından ne istiyorsun diye sorarsanız birçok şey sıralarlar;   Aşk,sağlık,başarı,huzur,insanlarla  iyi anlaşmak,cesaret,bolluk ve bereket,para,seyahat etmek,özgüvenli olmak,pozitif düşünmek….Bu liste uzar gider.Kişilere bunlara ulaştığında ne hissedeceğini sorduğunuzda ise alacağınız yanıt hemen hemen aynıdır…’’MUTLULUK’’

Evet; Hayatın anlamı mutlu olmak, mutluluk ise hayattaki mutlu anları çoğaltmaktır.

Yaşamda arzuladığımız, olmak,yapmak ve sahip olmak  istediğimiz her şey bizi mutluluğa götürür.İşte koçluk, bu isteklerinizi hedefiniz  haline getirerek doğru tanımlamanızı ve hedeflerinize daha kısa yoldan ve güvenle ulaşmanın yollarını gösterir.

Yolculuğumuzu tamamlamak için;

 • Bazen ne isteğimiz net değildir?
 • Bazen nasıl gideceğimizi bilemeyiz?
 • Bazen hedefe giderken yolda kalmayı başaramayız?
 • Bazen de ne yaparsak yapalım sanki her şey bize karşıdır?

Hedefimize ulaşamıyorsak,bunun temel sebebi, bizi engelleyen kör noktalarımızı keşfedemeyişimizdir. Kişinin kendi merkezinden çıkarak dışarıdan kendini değerlendirebilme yeteneği henüz yeterli değildir yada  hareket edebilmek  için birtakım davranış becerilerini kazanması gerekmektedir.İşte koçluk hizmet yada eğitimleri öncelikle farkındalık oluşturarak kişinin kör noktalarını  keşfetmesini ve böylelikle potansiyel gücünü ortaya çıkarmayı başarır.

Kısaca koçluk bakış açısı bu isteklerimizi netleştirerek,isteklerimize kolay ve kısa yollardan ulaşmamızı kolaylaştıran yöntem ve uygulamaları içerir. Bu nedenle bütün dünyada koçluk gerek bireysel, gerek kurumsal alanlardaki  uygulamalarıyla istenen performans ve verimi  yakalayan çalışma  prensibi olmayı başardığı için, değişen dünya düzeninde yerini korumuş ve önemini artırmıştır.

Koçluk hizmeti ve eğitimlerinden faydalanarak sizde;

 • Hedeflerinizi belirleyerek kolaylıkla onlara ulaşmayı,
 • İş yaşamınızdaki stresinizi yönetmeyi,
 • İletişimde anlayarak anlaşmayı ve bu konuda ustalaşmayı,
 • Sizi temsil eden doğru  meslek seçimini yapabilmeyi,
 • Yeni karar alma stratejilerini oluşturarak davranışlarınızda da esnek olabilmeyi,
 • İkili ilişkilerde uyum ve doyuma ulaşarak yaşamdan daha çok  zevk almayı,
 • Kendi özgüveninizi arttırarak kişisel başarıya ulaşmayı
 • Daha dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürerek bu yaşamınıza devamlı mutluluğu katmayı sağlayabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!