Çok değerli bir eğitim.Özellikle benim için öyle oldu.Kendimde birşeyleri değiştirmek, geliştirmek istediğim bir dönemde karşıma çıktı.  Ve kesinlikle işe yaramaya başladığını ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.Mesleki olarak yapılmasabile kişilerin gerçekten yaşamaya başlamaları için, tüm insanlarca bilinmeli,uygulanması, farkedilmesi gereken bilgiler içeriyor.Doğru zamanda ve doğru yerden bu eğitimi alabildiğim için kendimi şanslı hissediyor ve şükrediyorum.

AYKA'ya  gelmeden önce çok yer ve çok eğitmen araştırdım, bununla birlikte Özlem hocamla kısa bir görüşmeden sonra ''nasıl olduysa'' :) hiç tereddüt etmeden '' tamam budur'' dedim.Doğru karar verdiğimi görmek beni çok mutlu etti. Çünkü kendisi her yönden bizi destekledi, bilgilendirdi,yönlendirdi.Uzun zamandır işini sadece para kazanmak için değil, faydalı olabilmek için yapan insanlarla karşılaşamaz olmuştum. Bu açıdan da kendimi çok şanslı hissediyorum.Bazı zamanlarda anlamamakta ne kadar ısrar etsek de, inatla biz anlayıncaya kadar konunun anlatılması da takdire şayandı.

Sonsuz teşekkürler...

SAİME KÜBRA KAPLAN - Fizyoterapist

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Keyfini hayatım boyunca unutmayacağım bir eğitim süreciydi.Bazen enerji düşüklüğü yaşadığımız zamanlar olurya, eğitim boyunca motivasyonum, algılarım ve enerjim en üst düzeyde seyretti.İletişimde ve ön yargılarımda beni nelerin durduğunu, iletişimin hayatımızda çok önemli bir yer kaplamasına rağmen, bunu geliştiremediğimizi gördüm ve geldiğimdeki ''BEN '' ile şimdi ki '' BEN '' arasındaki farkı görüyor ve eğitimin önemini fark ediyorum.

Özlem hanım, ilkokul öğretmenimden sonra, bana koçluğa atmış olduğum bu eğitim sürecindeki ilkim; bana hayatı , kendimi ve çevremi öğreten olgunluğa ilk adımım.Duruşu, renkli kişiliği, cesur ve samimi yaklaşımlarıyla onu tanıdığım için çok mutlu olduğum bir kişilik. Onu çok seviyorum.

Derya ÜN

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Sadece teorik değil, aynı zamanda pratik bir bilgi aktarımı ve bilgi edinimine tanık oldum.Özlem hocamın dersi yaşattığını, derste yaşayarak öğrendiğimi fark ettim. Kendime de koçluk edebilecek seviyeye geldim. Çok güzel bir eğitimdi, keşke bitmeseydi.Elinize, dilinize ve yüreğinize sağlık. Sizi seviyorum, her şey için teşekkürler.

Nimet MIZRAKLI  –  İngilizce Öğretmeni

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ


Her şeyin temelinin insanın kendini tanıması, yani farkında olması olduğunu bir kez daha hatırlattınız bana. Doğru soru sorma ve etkin dinleme ile bendeki engelleri kaldırmanın yolunu sundunuz, mükemmelliyetçiliğimi  revize ettirdiniz. Detaylara takılmadan büyük resme odaklanmayı sağladınız ve net olma kavramını bana aşıladınız, tüm bunlar için size minnettarım . Her şey için teşekkür ederim.

SELÇUK TEZ – Gayrimenkul Danışmanı

TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ EĞİTİMİ


Kendini Tanı ile başlayan serüvenim Özlem hanım sayesinde Kendini Gerçekleştire dönüştü. Bu eğitim sayesinde hayat denen yolculuğu fark ettim. Kendime acıyan bir kişiyken kendime güvenen  biri oldum. Bu süreç benim için hiç kolay değildi  fakat yolda kalmayı başardım. Neredeyse 20 yıldır teoride kalan her şey silindi, sihirli değnek değmiş gibi üç ayda gerçekleşiverdi. Ne kadar klişe gelse de her adım bir fırsat oldu bana. İlk önce Özlem bana inandığı  ve inat etiği için daha sonra kendime inandığım için teşekkür ederim.

Eğitim içeriği sıkmadan bol pratikle bezendiği için zevkli geçti. Anlayarak ve benimseyerek devam ettim. Ödevler çok yardımcı oldu. En kötü yanı eğitimin bitmesi. Gerçekten çok teşekkür ederim.

ESRA OKAY-Banka-müşteri ilişkileri yöneticisi

TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ EĞİTİMİ


Kendini tanı eğitiminden sonra değişimleri yaşamaya başlamıştım. Yaşam koçluğu eğitimi hayatımın her alanında farkındalık yaratmamı sağladı ve bu farkındalıkla hedeflerimi belirlememi bu yönde ilerlememi tetikledi. Bundan sonraki hayatımda mesleğim ve verimli olabileceğimi düşündüğüm alan yaşam koçluğudur. Çevremdeki herkese bu farkındalıkla davranmak istiyorum ve aynı olumlu değişimi herkes yaşasın istiyorum. Teşekkürler Özlem Özcan Sezer. Seni seviyorum.:)

MUAZZEZ YILDIRIM- Pazarlama sorumlusu

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ


Yaşam koçluğu eğitimi, yeni mesleğim olarak seçtiğim ve izlediğim bu yolda bana çok yardımcı oldu. Staj dönemindeki kaygılarımdan dolayı vazgeçmeyi düşündüğüm zamanlarda Özlem hanımın desteği ve ilgisiyle yolda kalmam gerektiğini bir kez daha anladım. Hayatıma kattığı  güzellikleri ve bilgi birikimini çevremdeki insanlarla paylaşarak çoğaltmak istiyorum. Bu eğitim süresince eğlenceli  ve bilgi dolu zamanlar geçirmemiz için elinden gelen ilgi ve motivasyonu bizimle paylaşan Özlem Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

NİHAN TAŞAN –Muhasebe

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ


Eğitim profesyonel bir hocadan geldiği için tamdı, yerli yerindeydi. Tam ihtiyacım olanı , ihtiyacım olan eğitmenden aldığımı düşünüyorum. Çok mutluyum. Bu eğitim bana fayda ve farkındalık sağladı. Yaşam koçluğu eğitimi ufku açık herkes için mutlaka alınması gereken  bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bu eğitim, yeni yolar, yeni bir hayata kapıların açılması gibi, hayatı fark etmek gibi, yeniden yaşamak gibi, yeniden büyümek gibi.  Ufku geniş diyorum çünkü gelişmeyi isteyen alacaktır. Her insana kısmet olmayacaktır yaşarken doğmak.

NESLİHAN SAĞLAM- Satış pazarlama

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

  


Koçluk eğitiminin, daha mutlu daha huzurlu başarılı bir yaşamın anahtarı olduğunu düşünüyorum ve ne istediğini, nasıl yaşamak istediğini bilen, yolunu bulan insanlar yarattığına inanıyorum. Benim açımdan çok verimli ve faydalı bir eğitim oldu. Farkındalığımın yüksek olduğunu düşünürdüm, daha da yükselebileceğini fark ettim. Eğitim çok samimi ve elinden geleni fazlasıyla vermeye çalışan bir eğitmen  tarafından verildi diye düşünüyorum. Bu eğitim sonrasında  ufak tefek kaygılarım olmakla beraber, kendimi yaşam koçu gibi hissediyorum. Ve Özlem’den her zaman destek alabileceğime inanıyorum.

SELMA AYDIN

Muhasebe

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ


Bu iki günlük çalışmamda asıl sorunumun, kendime kızdığım şeylerin kaynağını buldum. Ve iyileştirmek çin neler yapabileceğimi sorgulamaya ve karar vermeye başladım. Korkularımla yüzleştim, gerçekten neyden ,neden kaçtığımı anladım ve nasıl çözebileceğimi öğrendim.

Özgüven ve özdeğerin hayatımızdaki önemi.. Doğru  noktalarda affetmek ve kabullenmek, ama hiç korkmamak  ve cesaretli olmak.’’ Ben’’ demeyi , resme bütününden bakmayı  ve detaylarda boğulmamayı öğrendim. Doğru noktalarda , doğru soruları sormak. Bunun için kendi farkındalığımı artırdığı için Özlem ablaya teşekkür ederim.

SENA  AKSOY

Öğrenci


Zihnim çoğu zaman dağınıktır. Bu eğitim sayesinde daha sakin ve net olamaya başladım. Bu sayede kendime olan güvenimde artmaya başladı. Gelecekten ve yapabileceklerimden  çok daha umutluyum.

Sınırlarımın azaldığını hissediyorum ve düşünebiliyorum. Başladığımın bu yolun devamının da geleceğini düşünüyorum. İstediğim sonuca ulaşıncaya  kadar devam edeceğim.

SEMİHA KAMBUROĞLU

Turizm

KENDİNİ TANI 3D YÖNETİMİ EĞİTİMİ


Kafamdaki karmaşanın, yaşadığım hayatın nereye gittiğini neden mutsuz olduğumu, aslında insanın sahip olacağı her şeye sahipken neden umutsuz olduğumu anlamıyordum. Daha sonra hayatımı her zaman insanlara adayarak ve sorumluluklarını alarak yaşadığımı, kendime hiç zaman ayırmadığımı, kendime her zaman öncelikli olarak değer vermem gerektiğini ve bunu nasıl yapabileceğimi öğrendim. Ve gerçekten özgürleştim, tekrar mutluluğu ve huzuru hissediyorum. Artık bu hatalara düşeceğimi hiç sanmıyorum. Teşekkürler  Özlem Hanım.

AYLA İPEK

Jeoloji Mühendisi


İlk günlerimi düşündüğümde kafamın karışık olduğumu  ve sorunlarımı nasıl çözeceğimi  bilmez halde olduğumu  hatırlıyorum. Kendimi rahat hissedebileceğim  konumda olmayı başaramıyordum. Bazı davranışlara karşı tutumumum nasıl olması gerektiğini bilmiyordum. Eğitimin ortalarında bazı sorularıma cevap buldum. Eğitim bitti ve şu anda sorularımın çoğunun cevabını buldum. En zor kısım duygu yönetimi oldu. O kısımda hala beni etkileyen bölümler var. Fark ettiğim noktalarla bunu da aşma ümidindeyim. Eğitimcimiz Özlem hanım her konuda anlayış ve emeği ile yanımızdaydı. Eğitimden çok memnun ayrılıyorum.

HATİCE AYDINOĞLU

Seyahat Acentası / Rezervasyon

KENDİNİ TANI 3D YÖNETİMİ EĞİTİMİ


Eğitimi büyük bir zevkle hiç sıkılmadan dinledim. Kendimi bir okulda, derste değil de çok yakın bir dostumla muhabbet ediyormuş gibi geçirdim. Eğitimlere gelirken hevesle istekle Pazar günlerini iple çekerek geldim. Konular ağır karmaşık olmasına rağmen basit bir dille anlaşılır bir şekilde anlatıldı, hevesimi artırdı. Gerektiği zaman sert gerektiği zaman arkadaşça ve dostça  bir eğitim geçirdiğimi düşünüyorum. AYKA ‘nın amacının sadece eğitim  vermek değil , kişide aynı zamanda farkındalık oluşturarak değişimi amaçlayan ve bunu iyi başaran bir eğitim merkezi olduğunu gördüm. Eğer bende kısa bir sürede  değişim olduysa  bunda Özlem Hocam’ın büyük bir payı olduğunu düşünüyorum.

HÜSEYİN YÜKSEL

Ziraat Mühendisi

KUANTUM DÜŞÜNCE EĞİTİMİ


Aslında en baştan beri kendimde varolanı ortaya çıkarmaktı tüm hayalimdi. 7 yaşında minicik bir kız çocuğuyken kelimelerin ,sözcüklerin sırlarla dolu mucizesiyle tanıştım.Ve nefessiz yorgun düşünceye kendimi kaybedinceye kadar okumaya, okumaya o eşsiz kelimelerin derin sihirli dünyasına dalmaya başladım, yıllarca bugünlere kadar süregelen bir yolculuğa kapıldım ,gidiyorum. Sorgulamaların olmadığı bir yaşamın ölümden başka hiçbirşey ifade etmediğini daha o yıllarda fark etmiştim. Yine de eksikti, yine de anlayamıyor ve tamamlayamıyordum kendimi…Arıyordum; Aramanın bulmayı kolaylaştırmayacağını bilemeden. Kendime yaptığım o eşssiz ve derin yolculuk daha o zamanlardan başlamıştı, farkında olmadan…Sahip olmak istediğim tüm hayallerime, herşeye emin adımlarla yavaş yavaş ilerliyordum…Üniversitede inşaat alanında eğitim aldım, uzun yıllar bankacılık sektöründe çalıştım, kişisel resim sergimi açtım ve henüz hala tamamlanmamış ,noktayı koyamadığım kitaplarım yayınlanma zamanlarını sabırla bekler durur…Medikal bir şirket sahibiyim ama hiçbir zaman bu alanda mutlu olamayacağımı anladığım tam da dip yaptığım bir dönemde , sanatla, senfoniyle ruhumu beslerken işte tam da bu noktada yolda kalmadığımı, kalamadığımı ,bunun benim gerçekliğim olmadığına karar verdiğim sırada ,yıllardır tanıdığım, hayata karşı duruşuna,bakış açısına hayran olduğum ışığıyla huzur veren,aydınlatan o güzel insanla Günseli Güner’le yollarımız yine buluştu.Ve AYKA,ve tabi ki Özlem Hocam…

Hayatta herşey tam da olması gerektiği zamanda ve mekanda gerçekleşiyor. Ne bir saniye önce ne de bir saniye sonra, sen neye hazırsan o zaman karşında buluyorsun ihtiyacın olan her şeyi…Ve Özlem Hocam’dan o güzel insandan 3D Eğitimini almaya başladım, teknik bilginin yanı sıra tasavvuf ve ruhani boyutta Özlem Hocam’ın verdiği bilgiler ve eğitimin maddi bir değerle ölçülmesi sözkonusu bile olamaz…

Özlem Hocam’la sen bensin ben de sen duygusunu çok net yaşarsınız.Hem bilgi birikimi hem de kendinden, kalbinden, ruhundan gelen o eşsiz enerjiyi paylaşan  çok özel bir insandır Özlem Hocam.Bana,olmasını hayal ettiğim bir ışık, bir rehber, bir renk oldu. Eşsiz öngörüleriyle yolumu aydınlattı. Özlem Hocam’ın bana kazandırdıklarını yazmaya çalışmak inanın bana çok mümkün değil, yaşamanız gerekir diye düşünüyorum. Bazı şeyler vardır ki anlatılmaz,hisseder ve yaşarsın…

Yine de kısaca yazmam gerekirse;

Ne olmam gerektiğini değil de;ne olmak istediğimi

Kendime güçlü sorular sorarak hayatımı nasıl şekillendireceğimi

Duygu,düşünce ve davranışlarımızın yaşantımızın temelini oluşturduğunu

Kendimle yüzleşmemi(en zoru da sanırım buydu ),herşeyimle kendimi kabul etmemi

Çıktığım bu yolculukta,yolda kalmanın sırrını ve mucizesini

Hayallerimle yola çıkarken,kendime inanmamın o eşsiz lezzetini

Kendimde oluşan mucizelerin farkına varmamı

Hayatın anlamını,sonucun değil sürecin önemli ve anlamlı olduğunu

Ruhuma eziyet veren gereksiz yüklerin farkına varmamı

Okumak,bilmek,olmak kelimelerinin derin anlamlarını

Duygu,düşünce ve davranışlarımın oluşumu,sorumluluğu ve kontrolünü……

……………………………

Kısacası Özlem Hocam ve 3D Eğitimi farkındalıklarımı arttırdı, bilinç düzeyimi yükseltti, bakış açımı değiştirdi, içimde varolan aşk, tutku, cesaret ve yaratıcılığı daha bir üst seviyeye taşımama yardımcı oldu.

Kendinden kattığın güzelliklerin, emeğin, ışığın, eşsiz bilgilerin,aydınlık ışıl ışıl ruhun, arkadaşlığın, dostluğun herşey için teşekkür ederim Özlem Hocam. Hayatımdaki en güzel en keyifli öğretmenlerimden biri oldun. Teşekkür ederim,sevgimdesin…

 NEVİN KORKMAZ        

( KENDİNİ TANI-Kişisel gelişim ve farkındalık eğitimi- 3D Yönetimi)
                                                       İlk görüşmeye gittiğim günü hatırlıyorum da koçluk eğitimi almayı düşünüyordum oysa daha kendimin bir koça ihtiyacı vardı. Bireysel seanslara karar verdik sonunda. Hatırlıyorum da o gün bana ayrılırken bizim sihirli değneğimiz yok size dokunup mucizeler yaratmıyoruz demişti. Ne kadar kızmıştım kendi kendime. Neden o kadar kızdığımı şimdi daha iyi anlıyorum çünkü haklıydı belki de beni ilk görüşte benden daha iyi anlamıştı.

Çünkü hayattan beklediğim buydu.Öylece köşede durup bana mucizenin gelmesini bekliyor, karşıma çıkan her şeyi bana mucizeyi getirecek bir işaret olarak görüyordum belki de. Hayatımın sorumluluğunu almaktan o kadar korkuyordum ki mucizeler olsun ben sorumluluk almadan her şey değişsin istiyordum. Birileri bana ayna tutup bu gerçeği yüzüme vurduklarında sadece öfke duyuyordum. Yaşam koçum  da bunu yapıyordu, bana sorumluluklarımı gösteriyordu ve seçeneklerimi. Oysa ben ondan benim haklı olduğumu söylemesini bekliyordum, beni onaylamasını belki içten içe sırf bunları duymak için para ödemiş olabilmeyi bile kabul ediyordum ama yapmıyordu. O sadece kartları önüme açıyordu ve kartı seçmesi gereken yine bendim ve bu da bir sorumluluktu ve başlangıçta cevaplarım hep aynıydı “bilmiyorum”. Çünkü ’’ bilmiyorum’’ dışında kullanacağım her kelime sorumluluğun bende olmasına neden olacaktı. Özgürlük istiyordum. Özgürlüğüne bu kadar düşkün bir insanın yönlendirilmeye onaylanmaya bu kadar ihtiyacı olması ne acı. Ama gerçek. Ve beklediğim olmadı bana ne yapmam gerektiğini asla söylemedi hep neler yapabileceğimi gösterdi. Yani koçluk böyle mi oluyordu aaaa ne kadar komik neden benim istediklerimi yapmıyordu. İşte bu şekilde gelgitlerle başlamıştım seanslara.

Ve ben kendine güveni eksik, konuşurken sesi bile duyulmayan, insanlarla iletişim kuramayan, her şeyden utanan çekinen, sorumluluk almaktan hayattan korkan, hayattaki amacının ne olduğunu bile bilmeyen, sürekli şikayet eden ama çözüm üretmeyen,mutsuzlukla beslenen Aslı olarak tanıştım yaşam koçumla.

Oysa şimdi kendine güvenen, her şeyin farkında, attığı her adımın sorumluluğunu alan, kendi ayakları üzerinde duran, gideceği yönü bilen ve yolundan şaşmayan ve yaşadıklarıyla mutlu olan bununla beslenen bir Aslı olmayı başardım. Üzülmek ve mutsuz olmak artık benim için çok lüks ve ben bu lükse sahip değilim. Bunları fark etmemi sağladığın ve yolumu aydınlattığın için teşekkür ederim.

Aslı Çetin –Muhasebe


Yaşanan 50 yılın ve deneyimlerimin  ardından, içinde bulunduğum -bana göre- olumsuz durumumu sorgulayıp yanıt alamadığım bir anda tanıştım koçumla ve koçlukla. Yaptığımız birkaç görüşmeden sonra  bende hiçbir  değişiklik olmadığını düşünüyordum. Öyle ya, bir parmak şıklatmasıyla “her şey istediğim gibi” olacaktı. Tam o sırada çevremdeki yakınlarım bana; -“Son zamanlarda sende bir değişiklik var.” dediler. Ne gibi bir değişiklik gördüklerini sordum. Net yanıtlar alamasam da anladığım kadarıyla  bakış açımın değiştiğini, olaylara verdiğim tepkilerim ile sorunlarımın üstesinden gelme konusunda uyguladığım tekniklerin daha yapıcı şekilde değiştiğini daha mutlu bir halim olduğunu söylediler.

O zaman anladım ki bir kıpırdama olmuştu hayatımda.Bu değişim ve gelişim hem beni hem de çevremdekileri mutlu ediyordu.Bundan sonra koçumla görüşmelerim daha da aktif ve verimli olarak devam etti.Bu güne dek elde ettiğim kazanımları sizin için özetlemek istiyorum.

-Olmak istediğim kişiden çok ne olduğuma bakıp bu halimle kendimi seviyorum

-Hayatın anlamının, varılan yada varılmayan hedefler olmayıp, bu hedeflere yapılan yolculuk olduğunu anlıyorum.

-Kendim olma cesaretine sahip oldum. Bu cesaretim sayesinde seçimlerimi artık ben yapıyorum.Oysa bu güne dek bu cesaretimi gösteremediğim için seçimlerimi başkaları yapmaktaydı.

-Her günün sabahı yeni fırsatlara gebe olduğunu  ve güneşle birlikte doğduğuna odaklanarak böyle yaşamayı seçme kararlılığındayım.

-Ruhumdaki ve zihnimdeki gereksiz yüklerin farkına varabiliyorum.

-Benzersiz ve eşsiz olduğumu kabul ediyorum ve bunun keyfini çıkarıyorum.Vazgeçilmez olmadığımı da kabullenerek bu keyfimin   kaçmasına izin vermiyorum..

-Yaşamda rahatça dolaşabileceğim ve yeteneklerimi kullanabileceğim alanlara sahip olduğumu biliyorum.

-Ve sahip olduğum hayatımı gözden geçirdiğimde, bu hayatımın zenginleşmesi için ihtiyacım olan şeylerin bende olduğunu biliyorum.

Beni bu duygularla tanıştıran-barıştıran, Mutlu olan-mutlu eden, Keyif alan-keyif veren, coşkulu, enerji ve aydınlık dolu yaşamı bana tanıştıran sevgili koçuma,yaşam dostuma sevgilerimle.

Nejat Demir-Finans müdürü


Aslında içimde var olan, arayıp bulamadığım o cümlelerin tekrar içime akışını, içime nakış nakış işlenişini hissettiğim, farketmeyi fark ettiğim bir alışverişti.Duyduklarımı söylediğin için teşekkür ederim.

Nehir Şerife Ocak


Araştırmayı sevdiğim için, günün birinde kitap evlerini gezerken, hep daha öncesinde merak ettiğim yaşam koçluğu ile ilgili bir kitap bulup aldım.. İlk o kitapla farklı bir çerçeveden bakmaya başladım.. Kitabı bitirdiğimde bana yetersiz geldiğini anladım ve bir arayışa girdim.. İşte o zaman; o çok değerli insan, Özlem hanımla tanıştım.

O bana öyle kapılar açmama, öyle fırsatları yakalamamı sağladı ki..:) Pozitif enerjiyi, olumlu düşünmeyi, hedefine ulaşmada ki duygusal çizgiyi, iç huzuru artırmayı ondan öğrendim.. Yaşam koçluğu; yaşamızdaki herşeyi gün yüzüne çıkaran, olumsuzu olumluya çeviren, istemeyi öğreten bir olgudur; ancak başarılı bir yaşam koçuyla..

Koçluk; size kendinizi bulmanızı, ortada olmayanları gün yüzüne çıkarmanızı, yeni bakış açıları kazanmanızı, huzurunuzu ve iç huzurunuza kavuşmanızı ve buna benzer bir çok şeyin hayatınızda olumlu olmasına yardımcı oluyor. Yaşam Koçu ise tüm bunları kendinizin bulmanıza yardımcı oluyor..

Çok değerli yaşam koçum; hedeflerimi anlattığımda hiç şüphe duymadan başaracağımı söylemiş ve beni de inandırmıştın.. Öyle de oldu.. Başardıklarım başaracaklarımın küçük bir kısmı biliyorum, bu nedenle seni hiç bırakmayacağım.. Daha çok yolumuz var..

Sevgilerimle..

Mustafa TUTAL
Satış MÜDÜRÜ


”Merhaba Ayka, merhaba çok sevgili Özlem Özcan,

 Yürüyordum. Yürüdükçe yürüyor ama nereye gittiğimi, istediğim yerin neresi olduğunu, oraya nasıl gideceğimi bilmiyordum. Bir şeyler biliyordum, ama bildiklerim ile bir yere varamıyor, temel fiziki ihtiyaçlarımı gidermekten farklı bir soruyla artık ilgileniyordum. Ben kimim?
Hiç bir olayın durumun ve kişinin hayatıma girişinin aslında tesadüf olmadığını bilerek çıktım yola. Dedim bir rehbere ihtiyacım var ve çok güzel bir şekilde Özlem hanım’ı buldum. Biliyordum, istediğim rehber bana gelmişti…..
Bana vaktini dolu dolu ayırdığı için, tereddütlerimi gidermeme yardımcı olduğu için, benimle gülüp benimle üzüldüğü için, kısacası yararıma yaptığı her şey için sevgili koçum Özlem Özcan’a çok teşekkür ederim. O temiz kalbi ve saat gibi çalışan zihnini takdir ediyorum :) Çok faydalı bir eğitim oldu. Eminim ki kendi çabamla da yankıları hayatımda devam edecek… Teşekkürler Ayka!…”
Seni seviyorum Özlem Özcan ;)
 

Dilek KOÇ -İngilizce Öğretmeni
( KENDİNİ TANI-Kişisel gelişim ve farkındalık eğitimi- 3D Yönetimi)Merhaba,
Ben artık gülen mavi bir kelebeğim:)Maviyim çünkü ben de bu dünyaya ender gelen insanlardan biriyim.Ne kadar kıymetli, ne kadar değerli olduğumu bana tekrar hatırlattıkları,üzerimdeki tozu alarak parlayan bir mücevher olduğumu gösterdikleri için perime ( Özlem’ime) teşekkür ederim.
Henüz kanatlanmadım ama kozamda hazırlanıyorum.Hayal ettiğim günlere çok yakınım.Farkındalığımın artması bunları analiz etmemi sağladı.Davranışlarım artık neden değil sonuç.Bu çok eğlenceli bir oyun.Oyunun kumandası benim elimde. Hoşuma gitmeyen, beni üzen bütün duyguların yerine hemen olumluları yerleştiriyorum.
Hayat şimdi daha eğlenceli:)
Kendime bu güzel fırsatı tanıdığım için kendimi takdir ediyorum.
Gülizar GÜVEN 
( KENDİNİ TANI-Kişisel gelişim farkındalık – 3D YÖNETİMİ eğitimi)
MERHABA  AYKA


Kendi inancımda;yaşamın içinde karşılaştığımız her olay yaşamımızı yeniden gözden geçirebilmek ve şekillendirmek için önümüze gelen bir fırsattır.Kişisel gelişimle ilgili almış olduğum her eğitim yaşamın içinde olaylara,diyologlara farklı açılardan bakmamı ve empati kurabilmemi sağladı.3D yönetimi eğitimlerinde yaşamın içinde gözlemlerim ve deneyimlerim sonrasında zihnimde oluşan sorulara en güzel cevapları büyük bir özen ve sabırla yine kendi içimde bulmamı sağlayan ışık kaynağım (ÖZLEM’E) teşekkürlerimi sunuyorum.Her zaman kendi özünüze yakın olmanız,gönlünüzde yer alan niyetlerin oluşması ve hayatın içindeki renklerin yaşamınızda yer alması dileğiyle…


SEVGİYLE KALIN TEŞEKKÜRLER.
AYKA
BAHRİYE ÇEKEROĞLU- YAŞAM KOÇU
( KENDİNİ TANI-Kişisel gelişim farkındalık – 3D YÖNETİMİ eğitimi)Bundan iki ay önce neyi bilmem gerektiğini bilmeyen,bilmem gereken birşeyler olduğunu düşünen şeffaf bir bireydim.Görünmezdim sanki…Kendimi kendi içime hapsettiğimin  farkında değildim.
Geçirdiğim iki aylık süreçte farkındalığım arttı.Neyi bilmem gerektiğini öğrendim.Bildiğimi nsıl uygulayacağımı öğrenerek görünür bir birey oldum.
Kendimi kendi içimden özgür bıraktım.Yeterliliklerimi fark ettim.Kendimi seviyorum şimdi.Kendime saygım var.Hedefimi belirledim.Gideceğim yolda gereksinimlerimi fark ettim.Artık harekete geçebilecek gücüm var.
Korkularımı yendim.Nerede olduğumu,ne istediğimi ve nasıl yapacağımı biliyorum.
Duygularıma,düşüncelerime ve davranışlarıma yönvermek ve kontrolünü sağlamak benim gücüme güç kattı.
Ve bu iki ayda  ben KENDİMİ TANIDIM…
Teşekkür ederim.
Aytül GÜLEÇNe olduğunu ve ne olacağını bilmediğim bir yolculuktu.Bu yolculuk sürdükçe asıl olması gereken ”Ben’i” tanıdım.Öncesinde nereye savrulduğunu bilmeyen ve rüzgarın yön verdiği bir yaprak iken, şimdi rüzgarın nereden geldiğini ve benim nereye savrulduğumu bildiğim bir hal aldım.
Artık kendime, asıl tanımaya başladığım Ben’e mutlulukla ”Merhaba” diyorum.
Sizlerle yaşadığım ve hep yaşamak isteyeceğim bu harika yolculuk için sonsuz teşekürlerimi sunarım.
Samet BAŞAK
Üniversite öğrencisiAldığım eğitimle büyümeye başladığımı fark ettiğim bu yolda, farkında olmamı,kendimi tanımamı,sevmemi, hayatın farkına varıp daha çok sevmemi ve mutlu anları yakalamamı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.
Derya DEMİR
( KENDİNİ TANI-Kişisel gelişim farkındalık – 3D YÖNETİMİ eğitimi)Kendimizin farkında olarak, bilinçli bir yaşam oluşturmayı öğrendik.Farkındalığımız arttı,algılarımız değişti, hoş görü ve empati oluştu.
Çok keyifli ,etkili, dolu dolu bir eğitimdi.
Teşekkür ediyoruz.
Atike SAVCINefes koçu
Muhteşem bir yolculuktu.Ruhumuza ve kalbimize hitap eden, bize kendimizi gerçekten şanslı hissettiren,naif ve sevgi dolu,içten bir kaptanımız vardı.Güneş bizi sevgiyle kucakladı, sorularımız kılıçlarımızdı..Ve kimsenin canını yakmadık biz…Sadece önce kendimize kendimizi anlattık.Gemimizin yelkenleri ışıl ışıl içimizi ısıttı…Ve anlamlandırmanın ve anlamın…Her birimizde olduğunun farkında olmadığımız dümenin farkına vardık.
başta kaptanımıza, sevgi dolu mürettebatımıza, bu yolculuğumuzdaki gemimize ve şimdi her birimizin varlığını daha da iyi hissedebildiği gemilerimize çok teşekkür ederiz. İyi ki ışık ışıkla aydınlanır..Sevgiler…
Hüseyin AKDAĞBana çalışma sırasında bilgisini AŞK’LA , çoşkuyla aktaran Özlem hocam’a, bilginin AŞK’ını bu yoğunlukta hissettirdiği ve aktardığı için minnetle teşekkür ediyorum.
Yaşam koçluğunda her zaman benim ışığım olarak, O’nu kalbimde taşımakla,sevgimle ,ben de bu yolda o AŞK içinde olacağım…..Biliyorum ve teşekkkür ediyorum sana Can Dost…
Fatma Cihan AYKUTÖncelikle kuantum hayatımı baştan yaratmamı sağladı diyebilirim.farkında olarak yada olmadan hayatımı düşünce enerjimle kendim oluşturduğumu fark ettim bu çalışmalarda.
Şimdiye kadar farkında olmadan oluşturduğum düşüncelerimi nasıl olumluya çevirebileceğimi öğrendim.Bu şu demek oluyorki artık hayatımı, geleceğimin yol haritasını bilinçli bir şekilde çizebilme yeteneğine sahibim.
Bu bilgiler için ve en önemlisi Özlem Hocam,aylardır sabırla , büyük bir özveri ile bu farkındalığı bana sağladığın için sonsuz teşekür ediyorum.Kauntum ve sizin o sevgiyle yaptığınız çalışmalar sonucu hayata 2. kez doğuşumu kutluyorum.Bunun içinde ve ayrıca buraya geldiğimde bulduğum huzur,Güven,sevgi ve saygı ortamı içinde oluşumuzda ayrı bir keyifti.
Sizinle tanışmak, sizin gibi insanların varlığını bilmkte ayrı bir güven veriyor.Ben herşey ve sabrınız için,tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
Sevgiyle
Arzu YAĞAR
Muhasebe
( KUANTUM DÜŞÜNCE KOÇLUĞU EĞİTİMİ) Öncelikle bu eğitimle;bakış açım değişti.Uzun zamandır kabullenemediğim bir kabule geçirdi beni bu eğitim.Çatpat bildiğim konular hakkında daha kapsamlı bilgilere sahip oldum.ezebere bir şekilde yaptığım ( bana ait olmayan sözlerle) olumlamaların nedenini öğrendim.
enerji çalışmalarından dolayı kişilere sezgisel zaten yaklaşıyordum, Kuantum Koçluk’laonlara nasıl yardım edebilirliğini öğrendim.Galiba yapmak istediğim de tam olarak bu; danışanın kendisini keşfederek özgürleşmesine katkıda bulunabilmek.
Teşekkürler ederim Özlem Hocam…Kalbindeki sevgiyle,ruhundaki dokunuşlarla,ağlaya- güle bizimle olduğun için.
Fisun İNCE
REİKİ MASTER
( KUANTUM DÜŞÜNCE KOÇLUĞU EĞİTİMİ)3D Yönetimi; içeriği ve uygulamaları itibariyle zengin ve titizlikle hazırlanmış bir çalışmaydı. Teorisi ve pratik kısımları eğitimi anlama ve hazmetme açısından yeterli düzeydeydi. Eğitimcimiz Özlem Özcan hanımefendi konusuna oldukça hakim ve sorulan sorulara gerekli cevapları verecek  kadar donanımlıydı.3D Yönetimi eğitimini kendini tanıma ve kişisel gelişime katkı sağlama bakımından yeterli ve doyurucu buldum. Teşekkür ederim.
KENDİNİ TANI – 3D YÖNETİMİ EĞİTİMİ
SEMRA YEŞİL
İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

Biz dünyaya gelirken ,özümüzün söylemek istediği bir şarkıyla hayata adım attığımızı düşünüyorum.Yaşamın ilerleyen yıllarında bazen notaların yerleri karışıyor, varlıkları unutuluyor ya da melodi kalbimizde duyulamaz oluyor.
 Aldığım kendini tanıma ve yaşam koçluğu eğitimleri sırasında değerler üzerinde çalışarak gerçek değerlerimin üzerine odaklandım.Sınırlar ve kurallar çalışmaları sayesinde sınırlarımı yapılandırdım.Bu benim enerji kaçaklarımı önledi,kendime olan güvenimi ve sevgimi arttırdı,diğer kişilerle olan ilişkilerde sağlıklı kriterler uygulamamı sağladı.Hedeflerime yönelecek enerjimi arttırmama yardımcı oldu.Değerlerime uygun amaçlarımı ve  hedeflerimi bularak ,bunlara  yönelik  stratejiler belirledim. Düşüncelerimi gözden geçirip , negatif  düşünceleri hemen   fark  edip   pızitife  çevirmeyi  öğrendim. Bu    huzurumu,  mutluluğumu   ve sağlığımı   olumlu etkiledi.Düşüncelerimiz değişince duygularımız ve ona bağlı olarak da davranışlarımız değişiyor.Esnek bakabilmek ve farklı olasılıkları görebilmek yaşam kalitemizi arttırıyor.Ben bunu hayatıma uyarladım ve yararlarını  gördüm.Empatiyi  ve iletişimi geliştirmek başta kendimizle olan iç diyaloglarımızdan başlayarak diğer tüm etkileşimlerimize yansıyor,kalite ve derinlik katıyor.Bu sayede karşımdakini daha iyi anladım ve kendimi  ifade ettim.Bu iletişim kazalarını önledi ve farkındalığımı arttırdı. Olaylara başka  açılardan  bakabilmek affedebilmeme, sadeleşip, arınabilmeme olanak verdi.Kendi takılı kaldığım hikayemden çıkmak esas  hayat   amacıma  yelken açmama  izin verdi.Bu  aslında benim değişim  ve  dönüşüm süreci  oldu.  NLP  ile  yapılan  çalışmalar   içgörümü  arttırdı ,hayallerimle buluşturdu, modellemelerle yapılandırdı. Bu eğitimler sonucunda hayatı daha  anlamlı ve farkında yaşamaya  başladım. Kalbimin  şarkısını duydum. Bu yolculukta bana yoldaş olan Özlem Özcan’a çok teşekkür ederim.Ondan aldığım ‘kendini tanı’ ve ‘Yaşam Koçluğu  Eğitimleri’ bana güç kattı ve ilham oldu.Bunun coşkusunu ve heyecanını  yaşıyorum. 
 Şimdiki yaşam yolculuğum,niyetli olanlara kendi öz şarkılarını duymalarına  ve onu yaşamlarına katmalarına yoldaş olmak.Sevgiyle ve ışıkla...

KENDİNİ TANI 3D YÖNETİMİ- KOÇLUK EĞİTİMİ

GONCA ÇAĞLAR -DİŞ HEKİMİ 

Uzun yıllar kendimi aradım bir türlü anlamlandıramadığım şekilde ağlayan sızlayan bir insandım kendimi bile görmek istemiyordum. Neden böyle olumsuz şeyler yaşıyorum neden her olumsuz şey beni buluyor diye yıllarımı aldı sorularım stresli yaşantım  Toparlamam gerekli idi  nasıl toparlanacağımı da bilemiyordum karma karışıktım  Özlem hocamla tanışana kadar Bakmayı Görmeyi  öğrendim kendime geldim Yaşadıklarımın sebeplerini öğrendim inanın kendime  güvenim geldi  bastığım izlediğim dinlediğim tanıdığım tanıştığım her şeyi güzel görmeye başladım OH hayat ne güzelmiş  demeyi öğrendim çoook teşekkür ederim bana sabrını gösterdiği için beni  ben yaptığı için iyi ki varsın özlem hocaaam sizi peşinizi hiç bırakmayacağım.

KENDİNİ TANI - 3 D YÖNETİMİ
FERİDE KAYGISIZ
KUAFÖR

Günaydın Özlem hocam, ağustos 2020de nerdeyim, ne yapıyorum, ne yapmalıyım derken senin "Kendini tanı " eğitimine katılarak belkide hayatımda ilk defa sadece kendim için bir şey yapmaya, kendime vakit ayırmaya karar verdim. Çünkü hem çalıştığım için, hemde evli ve 2 çocuk annesi olduğum için sonuçta yeni bir eğitime katılmak ciddiyet, zaman, istek ve değişim ister. 

Her seansda aslında küçük ayrıntıların, düşüncelerin hayatımın nasılda etkilediğini fark ettim. Başkalarından istediğim değişimin aslında kendimin yapmadığını anladım, eskiden kurtulamayıp yeniye hazır olmadığımı fark ettikten sonra, onun üzerini örtmek için kendime zarar verdiğimi fark ettim. 
Kendime acımayı, affetmeyi ve AN' da olmayı öğrendim. 
Çünkü en önemlisi benim eskiyi affettiğimi düşündüğüm ama bilinçaltımın bunu söylemediğini fark ettiğim oldu. 

Kendimle yüzleşmek çok zor olsada, duygularımı serbest bırakmanın onların açığa çıkmasının çok faydası olduğunu hissettim. 
Bu hafta eğitimi tamamladık, benim için hayatımda aldığım en önemli kararlardan birisiydi, benim küçük değişimlerimin etrafımda ki insanlarında değişimine çok katkısı oldu, yani değişim bizde başlıyor BİLMEK yetmiyor senin dediğin gibi

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!