Eğitim ve Öğrenci Koçluğu

”Çocuklara sadece okumayı öğretmek marifet değildir. Asıl meziyet çocuklara sorgulamayı ve düşünmeyi öğretmektir.”

George Carlin

Öğrenci koçluğu, öğrencilerin yaşamlarında ve  eğitim-öğretim hayatlarında, başarı ve kişisel hedeflerine ulaşmalarını için, kendini tanıma, yeteneklerini ve güçlü yanlarını fark etme, özgüvenlerini kazanmalarını sağlamak amacıyla yürütülen planlı  bir hizmettir.


Öğrenci koçluğu ile;

  • Etkin çalışma yöntemleri ile ders çalışma,
  • Dikkat ve konsantrasyonu sağlama,
  • Öğretmen/aile ve arkadaş ilişkilerini sağlıklı olarak kurma,
  • Kariyer planlama,
  • Zamanını doğru kullanarak ders/ oyun zamanı dengesini kurma,
  • Sınav kaygısı ile baş edebilme,
  • Kişisel hedefler koyarak bunlara ulaşmanın yollarını öğrenme ….gibi bir çok alanda çalışılarak,öğrencinin bu yetileri kazınılmasında destek olunur.
  • Öğrenci koçluğu, Ebeveyn-öğrenci ve koç arasındaki döngü içinde gerçekleşir.
  • Öğrencinin hayatına başarı, motivasyon ve gelişimin katılması için, ailenin de bu sürece destek olması süreci hızlandıracaktır.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Öğrenim sürecinde öğrendiklerim ve danışmanlarımla yaptığım görüşmelerde edindiğim tecrübeler sayesinde kendimi daha iyi tanıma şansı buldum ve kendimde fark etmediğim sınırlayıcı düşünce yapılarını düzeltmeye başladım. Daha olumlu, dingin bir hayat yaşamaya başladığımı fark ettim. Zaten hedef koyarak, planlı yaşayan bir birey olmama rağmen hedef parlatma/netleştirme ve süreçte yolda kalabilme yöntemlerini öğrendikçe ve danışanlarımla uyguladıkça kendi hayatımda da bu konuda daha başarılı olmaya başladığımı gözlemliyorum.

Aslında 16 yıldır öğretmenlik mesleğinde bir kısmını zaten yaşamakta olsam da; danışanlarımda gerçekleştirmeye yardımcı olduğum değişimleri gördükçe kendimi daha değerli, yaptığım işi daha anlamlı ve insanlara yardım edebilmenin keyfini daha fazla yaşadığımı hissettiğimi fark ettim. Öğretmenlikte tıkandığım anları artık daha rahat çözebildiğimi fark ettim.

Bu konuda daha fazla deneyim kazandıkça ve kendimi geliştirmeye devam ettikçe yapmaktan keyif aldığım mesleklerimi daha da iyi yapacağımı ve daha çok öğrenciye ulaşabileceğimi; kendi hayatıma koçluk yapmaya devam ettikçe, olaylar karşısında daha olumlu tepkiler gösterebilen yaşam kalitesi kesinlikle yükselmiş, kendimle daha barışık bir birey olarak yaşayacağımı biliyorum.

HÜLYA AHISKAL

İngilizce öğrtemeni


Koçluğun tanımında da açıklandığı gibi Özlem hanım’ın dostça yaklaşımı, iletişim becerileri, sevgiyle karşılama ve uğurlama hareketleri,  güzel anlatımları ile eğitim sürecinin ne çabuk geçtiğini anlayamadık. Gerçek bir profesyonlellik süreci yaşattı  bize. Emeğine teşekkürler az gelir. Duamızla herzaman yanındayız. Hakkın helal olsun.Sevgiyle kal.Ömürlük dostumuzsun.

Semra BİTİKÇİOĞLU

Muhasebe Öğretmeni


Kendimi tanımakla bu işe  başlamıştım.Sahip olduklarımın farkında değilidim.Özlem Hanım,Sandra Bullock rolünde kör noktalarımı bana keşfettirdi.:) Gönülden bir teşekkürüm var.Dolu dolu ,tatmim edici bir çalışma benim için.Mavi kelebeklere yol gösterecek güzel bir koza.

Gülüzar GÜVEN

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!