YAŞAM ÇARKI UYGULAMASI

Yaşamı bir araba, yaşam çarkını da tekerlek gibi düşünürsek, bu alanlarımızın bir yada bir kaçında enerji kaçağımız var ise, yaşam arabamızın tekerleğinin havası inmiş demektir. Bu şekilde devam ederse, bir gün yaşam arabamız bizi yolda bırakır. İnsanlar yaşamdan mutluluk, doyum ve huzur isterler. Bunların gerçekleşmesi için ise, DENGEYE ihtiyaç va..

HER ŞEY KÖTÜYE GİDİYOR

HER ŞEY KÖTÜYE GİDİYOR

Evet, her şey kötüye gidiyor?   Bu cümleyi gün içine ne kadar düşündüğümüzün farkında mıyız?  Ya da başkalarının konuşmalarına  kulak misafiri olduğumuzda bu olumsuz cümleyi duyup,  içeriden onlara hak verdiğimizin?   Bu arada her şeyin İYİ gitmesi gerektiğini kim söyledi?    Peki , ..

ÖFKE KONTROLÜ

ÖFKE KONTROLÜ

Düşünce - Duygu-Davranış farkındalığını KOÇLUK uygulamalarında çok önemsiyorum. Bu anlamda sizlerle, KENDİ TANI 3 D YÖNETİMİ eğitiminde de uygulamayı çok sevdiğim bir, duygusal tepki yönetiminden bahsetmek istiyorum.  Soruları tek tek cevaplayarak ilerleyebilirsiniz. Herhangi bir şey söylemeden veya yapmadan önce;  Kime, ne söyl..

ZAMAN YÖNETİMİ İÇİN PRATİK UYGULAMA

ZAMAN YÖNETİMİ İÇİN PRATİK UYGULAMA

AN’DA MISIN? ANIN’DA MI?  Zihin  geçmiş ile gelecek arasında çıktı almaya çalışır.  Geçmişin anıları ile geleceğin hayalleri arasında adeta mekik dokunur. GEÇMİŞİN GÖLGESİNDE YAŞAMAK, pişmanlıklar, unutulamayan travmatik anılar, geçmişi  affedememe, bir konuya takılı kalmak veya geçmişe özlem şeklide iken,  GE..

KOÇLUK UYGULAMASI İÇİN PRATİK BİLGİ

KOÇLUK UYGULAMASI İÇİN PRATİK BİLGİ

Yıllar önce ,sanırım13-14 yaşlarındaydım. Bir  akşam  köyden babama genç bir hasta geldi.   Babam genç kızı kısa bir muayeneden sonra gönderdi. İlaç vermedi, tedavi etmedi. Neden reçete yazmadığını  merak ettim. Sonrasında ise annemle konuşmalarına şahit oldum. Babam üzgündü ve hüznü  yüzünden okunuyordu.   ..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!