ZAMAN YÖNETİMİ İÇİN PRATİK UYGULAMA

AN’DA MISIN? ANIN’DA MI?

 Zihin  geçmiş ile gelecek arasında çıktı almaya çalışır.  Geçmişin anıları ile geleceğin hayalleri arasında adeta mekik dokunur. GEÇMİŞİN GÖLGESİNDE YAŞAMAK, pişmanlıklar, unutulamayan travmatik anılar, geçmişi  affedememe, bir konuya takılı kalmak veya geçmişe özlem şeklide iken,

 GELECEĞE AİT DÜŞÜNCELER ;  kaygı, endişe , korku, hayal kurmak ve umut etmek şeklinde olabilir.

Bu zihinsel yolculuk esnasında bazı yaşanan olaylar  bizi âna getirir. Bu bazen bir  kaza ânı gibi negatif bir olayken, bazen de bir  bebeğin doğumu,  sevgilimizle  geçirdiğimiz o duygu yüklü zamanlar, bir bomba imha uzmanının pür dikkat hangi kabloyu keseceğini belirlemesi gibi stres yüklü de olabilir.

 An’da olmak dediğimiz şey ise; geçmişle -gelecek arasındaki bu yolculuk sırasında yolcu almak için trenin  istasyonda  durduğu zaman gibidir. Bu anları fark etmek bilinçli bir farkındalık ister. Çünkü zihin bu iki zamanda gel-git yaşarken; ânı kaçırır ve eyleme geçmek için ihtiyacımız olan enerjiyi de çarçur eder.  Geleceği inşa etmek ise zamanımızın  ne kadar doğru değerlendirilebileceği ile ilgilidir.

  ZAMANIMIZI YÖNETMEK, gün içindeki enerji kaçaklarımızı fark etmek  ve hatta zihnimizi yönetmekle ilgili,  KOÇLUK  seanslarında yaptığım bir çalışmayı sizinle de paylaşmak istiyorum. Basit ama çok etkili bir  uygulamadır.

İlk  çalışmamız şu şekilde ;

Bir hafta boyunca her gün, sabah uyandığınız andan, akşam yatıncaya kadar ki süre içinde  neler yaparak vaktinizi geçirdiğinizi  her saat başında yazıyorsunuz.

İkinci çalışmamız dikkat ve odaklanma ile ilgili ;

Gün içindeki çalışma temponuzda veya bir işle uğraşırken,  içinde bulunduğunuz anda, dikkatiniz dağıldığında  bir kağıda tik atıyorsunuz.  Âna tekrar geldiğiniz de ise, bu kağıda  dikkatinizin dağıtan konuyu yazıyorsunuz.

 Böylelikle ilk çalışmamızda zamanınızı ne kadar etkin kullandığınızı, ikinci çalışmamızda ise, sizi ândan çıkarak enerji kaçağı olan  düşüncelerinizi fark ediyorsunuz.

Özellikle zaman bana yetmiyor, odaklanma sorunum var,  enerjimi daha verimli kullanmak isterdim diyorsanız bu  koçluk çalışmalarını öneriyorum.  Eğer  bu alanda profesyonel bir destek almak isterseniz birlikte de çalışabiliriz.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!